Elegant-Riipus Rubiini

$1 450.00

Elegant-riipus hurmaa ajattomalla tyylillään ja upeasti säihkyvällä rubiinilla. Valmiina toimitukseen 14k keltakullasta valmistettuna.

Kuvaus

Elegant-riipus valloittaa ajattomalla muotoilullaan ja upeasti säihkyvällä laboratoriokasvatetulla rubiinilla. Hienostunut jalokiviriipus yhdistää modernin minimalismin ja klassisen ylellisyyden, tehden siitä ajattoman korun niin arkeen kuin juhlaan.

Riipuksen keskipisteenä loistaa 5,00 mm rubiini, jonka syvänpunainen sävy korostuu kauniisti 14 karaatin keltakullan lämpimässä säihkeessä.

Kaulakoru toimitetaan 45 cm pituisessa ketjussa. Mikäli toivot riipukseen eri pituista ketjua, voit ottaa meihin yhteyttä.

Kaikki korumme valmistetaan käsityönä Jyväskylässä nikkelittömistä materiaaleista.

Lisätiedot

Jalokivi: 5mm rubiini, laboratoriokasvatettu.

Materiaali: 14k keltakulta

45 cm vehnäketju. Ketjun paksuus on 1.4mm

Valmiina toimitukseen.

Valmistettu käsityönä Suomessa

 

Huolto-ohjeet

Korusi on tehty kestämään käyttöä – säännöllinen puhdistus pitää sen kauniina.
Suosittelemme puhdistukseen ultraäänipesuria, jolla korut on helppo pitää kirkkaana myös kotona.
Erityisesti sormukset on hyvä ottaa pois esimerkiksi kuntosaliharjoittelussa, siivotessa ja puutarhatöissä, sillä ne voivat altistua naarmuille, vääntymiselle ja muille vaurioille.
Säilytä korut erillään toisistaan naarmuuntumisen välttämiseksi ja tarkistuta istutukset tarvittaessa ammattilaisella.